Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Buffer this pagePin on Pinterest0Share on Reddit0Share on StumbleUpon0Tweet about this on Twitter0Share on Tumblr

   
EST D2
00:00
[2] Tallinna FC Levadia II 5 - 1 Kivioli FC Irbis [10] 3-0
AUS D3M
00:00
Lafnitz 3 - 1 SC Kalsdorf 3-1
AUT D1
00:00
[6] * Austria Wien 5 - 0 SC Wiener Neustadt [7] 2-0 1 1/2 Thắng kèo
AUT D1
00:00
[4] * FC Wacker Innsbruck 2 - 3 SV Ried   [5] 2-2 0 Thua kèo
AUT D1
00:00
[3]   * SV Grodig 4 - 3 Wolfsberger AC [8] 3-0 1/2 Thắng kèo
BEL Cup
00:00
RFC Tournai Doornik 0 - 2 Westerlo
BEL Cup
00:00
ASV Geel 2 - 0 Menen
POL D2W
00:00
[16] Gornik Polkowice 1 - 0 Lechia Zielona Gora [9] 0-0
POL D2W
00:00
[2] Chrobry Glogow 1 - 0 Rakow Czestochowa [7] 0-0
BOS PL
00:00
[10] NK Celik 0 - 0 FK Velez Mostar [3] 0-0
ECU D1
00:00
* Macara 2 - 0 Deportivo Quevedo 1-0 1/2 Thắng kèo
FRA D4C
00:00
Le Pontet US 3 - 3 GS Consolat Marseille 1-1
FRA D4D
00:00
Plabennec 1 - 1 Concarneau 1-0
FRA D4D
00:00
Romorantin 0 - 2 Avranches 0-2
CRO D1
00:00
[3] * Dinamo Zagreb 2 - 1 NK Lokomotiva Zagreb [1] 1-0 1 1/4 Thua 1/2 kèo
POR D1
00:00
* GD Estoril-Praia 3 - 1 CD Nacional 2-1 1/2 Thắng kèo
POR D2
00:00
* Porto B 2 - 1 Clube Desportivo Trofense 1-0 1/2 Thắng kèo
INT CF
00:00
Anagenisi Karditsa 4 - 2 Pierikos 0-0
SUI Cup
00:00
FC Vevey Sports 05 1 - 3 Koniz 0-1
SER D1
00:00
  Radnicki Nis 0 - 0 Partizan Belgrade 0-0
CYP SC
00:00
* APOEL Nicosia 1 - 0 Apollon Limassol FC 1-0 3/4 Thắng 1/2 kèo
TUR D1
00:00
* Rizespor 1 - 0 Genclerbirligi   1-0 1/4 Thắng kèo
TUR D1
00:00
* Karabukspor 2 - 0 Kasimpasa 1-0 0 Thắng kèo
TUR D2
00:00
Samsunspor 0 - 1 Istanbul Buyuksehir Belediyesi * 0-0 1/4 Thắng kèo
TUR D2
00:00
* S.Urfaspor 2 - 2 Karsiyaka 1-1 1/4 Thua 1/2 kèo
SPA D1
00:00
* Real Sociedad 2 - 0 Getafe 1-0 3/4 Thắng kèo
SPA D2
00:00
* Hercules CF 1 - 1 Zaragoza 0-0 0 Hòa
SPA D2
00:00
  * Las Palmas 0 - 1 Deportivo La Coruna   0-0 1/4 Thua kèo
SPA D2
00:00
* CD Mirandes 2 - 1 Barcelona B 1-0 1/4 Thắng kèo
HUN D1
00:00
[16]   Pecsi MFC 1 - 1 ETO Gyori FC * [11] 1-1 3/4 Thua kèo
HUN D1
00:00
[10] * Mezokovesd-Zsory 0 - 2 Lombard Papa FC [4] 0-2 1/4 Thua kèo
HUN D2E
00:00
Bekescsaba 4 - 0 Tatabanya   1-0
INTERF
00:00
Qatar (U20) 0 - 1 Mexico(U20) 0-1
Trận đấu này có 2 hiệp, mỗi hiệp 35 phút.
EST D2B
00:30
[5] Tallinna FC Ararat 3 - 1 JK Sillamae Kalev II   [3] 1-0
BEL Cup
00:30
Dessel Sport 1 - 0 Zwarte Leeuw
POL Cup
00:30
* Pogon Szczecin 1 - 3 Zawisza Bydgoszcz 1-2 1/2 Thua kèo
POL D2
00:30
[12] * KS Energetyk ROW 2 - 2 Wisla Plock [2] 2-2 1/4 Thua 1/2 kèo
SUI D2-1
00:30
FC Naters 1 - 2 FC Fribourg
SVK D1
00:30
[11] * FC Nitra 2 - 3 Zlate Moravce [10] 0-1 1/4 Thua kèo
SVK D1
00:30
[2] * FK Senica 1 - 0 MFK Kosice [7] 1-0 3/4 Thắng 1/2 kèo
HOL D1
00:45
RKC Waalwijk 1 - 2 AZ Alkmaar * 0-1 1/4 Thắng kèo
KSA SC
00:45
Al Ittihad(KSA) 2 - 2 Al-Fath * 1-1 1/4 Thua 1/2 kèo
90 phút[2-2],120 phút[2-3]
BUL D1
01:00
[13] * CSKA Sofia 4 - 0 Neftochimik [6] 3-0 1 1/2 Thắng kèo
BEL D1
01:00
[9] * Gent 2 - 1 Lierse [16] 0-1 1 1/2 Thua kèo
BEL D1
01:00
[3] * KSC Lokeren 3 - 1 Genk [6] 1-0 1/4 Thắng kèo
BEL D1
01:00
[8] Sporting Charleroi 1 - 2 Kortrijk *  [7] 1-2 1/4 Thắng kèo
BEL D1
01:00
[11] * Cercle Brugge 2 - 0 KV Oostende [15] 2-0 1/2 Thắng kèo
BEL D1
01:00
[4] * Zulte-Waregem 2 - 0 RAEC Bergen Mons   [12] 1-0 3/4 Thắng kèo
BEL Cup
01:00
Hoogstraten VV 0 - 1 Wolvertem 0-0
BOS PL
01:00
[7] Zrinjski Mostar 5 - 1 NK Travnik [13] 1-0
FRA D4C
01:00
Cannes AS 2 - 1 Grenoble 2-0
FRA D4C
01:00
Martigues 1 - 2 Hyeres
FRA D1
01:00
* Toulouse 1 - 1 Bordeaux   1-1 0 Hòa
FRA D1
01:00
* Saint-Etienne 1 - 0 Guingamp 0-0 3/4 Thắng 1/2 kèo
FRA D1
01:00
* Nice 2 - 1 Stade Rennais FC   1-1 0 Thắng kèo
FRA D1
01:00
* Bastia 2 - 0 Valenciennes US 0-0 1/4 Thắng kèo
FRA D1
01:00
Stade Reims 2 - 1 Lille OSC * 1-0 1/4 Thua kèo
CAF CL
01:00
[A1] * Orlando Pirates 4 - 1 El Zamalek [A3] 1-1 1/2 Thắng kèo
PER D1
01:00
* Sport Huancayo 3 - 0 Club Deportivo Pacifico FC 1-0 3/4 Thắng kèo
POR D2
01:00
* CF Uniao Madeira 1 - 0 Santa Clara 0-0 1/4 Thắng kèo
POR D2
01:00
* SC Farense 0 - 1 FC Penafiel 0-1 0 Thua kèo
INT CF
01:00
* Futbol Club Cartagena 0 - 1 Alcoyano 0-0 1/4 Thua kèo
INT CF
01:00
UE Cornella 1 - 1 AE Prat * 0-1 1/4 Thua 1/2 kèo
SUI Cup
01:00
Etoile Carouge 1 - 4 FC Lugano 1-1
SER D2
01:00
FK Metalac Gornji Milanovac 0 - 1 Borac Cacak 0-1
SLO D1
01:00
[2] * NK Rudar Velenje 3 - 1 Domzale   [7] 1-0 1/4 Thắng kèo
HUN D2E
01:00
Szolnoki MAV FC 2 - 3 Gyirmot SE 1-2
ITA Cup
01:00
* Trapani 1 - 0 Padova 0-0 0 Thắng kèo
CZE D1
01:15
[1] * FC Viktoria Plzen 0 - 0 Sparta Praha [2] 0-0 1/2 Thua kèo
SUI Cup
01:15
La Chaux-de-Fonds 0 - 3 Servette 0-2
ENG WSL
01:15
[1] * Nữ Liverpool 4 - 3 Nữ Chelsea FC [5] 1-2 3/4 Thắng 1/2 kèo
ARG D2M1
01:30
CA Fenix Pilar 2 - 2 Tristan Suarez 1-1
ARG D2M2
01:30
Central Cordoba 1 - 1 Sacachispas 1-0
ARG D2M2
01:30
Argentino de Merlo 1 - 1 Justo Jose de Urquiza 1-1
ARG D2M2
01:30
Excursionistas 1 - 1 Deportivo Laferrere   0-1
ARG D2M3
01:30
CA Atlas 0 - 1 CDyS Juventud Unida   0-1
ARG D2M3
01:30
Canuelas FC 0 - 0 CA Lugano 0-0
BOS PL
01:30
[6]   Borac Banja Luka 2 - 1 FK Zeljeznicar [1] 2-0
ROM D1
01:30
[9] * Steaua Bucuresti 3 - 0 CFR Cluj [12] 2-0 3/4 Thắng kèo
MAL D1
01:30
Vittoriosa Stars 2 - 2 Balzan Youths 1-1
UKR D1
01:30
[11] Hoverla-Zakarpattia Uzhgorod 0 - 2 Metalist Kharkiv * [2] 0-1 1 Thắng kèo
URU D1
01:30
  * CA Penarol 2 - 4 CA River Plate 1-3 3/4 Thua kèo
URU D1
01:30
* CA Fenix 1 - 2 El Tanque Sisley 0-1 1/4 Thua kèo
GRE D1
01:30
* PAOK Saloniki 3 - 0 Xanthi   1-0 1 Thắng kèo
ITA Cup
01:30
* Torino 1 - 2 Pescara 0-0 3/4 Thua kèo
ITA Cup
01:30
* Reggina 1 - 0 Crotone 0-0 1/4 Thắng kèo
ITA Cup
01:30
  * Palermo 0 - 1 Hellas Verona 0-1 1/4 Thua kèo
ITA Cup
01:30
* Avellino 1 - 0 Cesena 1-0 0 Thắng kèo
IRE D1
01:45
[3] * Longford Town 4 - 0 Salthill Devon Galway [8] 1-0 1 1/2 Thắng kèo
HOL D1
01:45
Roda JC Kerkrade 1 - 1 Vitesse Arnhem * 0-0 1/4 Thua 1/2 kèo
HOL D1
01:45
N.E.C. Nijmegen 1 - 5 FC Zwolle * 0-3 1/4 Thắng kèo
TUR D1
01:45
Konyaspor 3 - 2 Fenerbahce * 0-2 3/4 Thua kèo
ITA Cup
01:45
* Sampdoria 2 - 0 Benevento 0-0 1 1/2 Thắng kèo
ITA Cup
01:45
(T) * Chievo 2 - 0 Empoli 2-0 1/2 Thắng kèo
ITA Cup
01:45
* Parma 4 - 0 Lecce 1-0 1 1/4 Thắng kèo
ITA Cup
01:45
 (T) * Cagliari 1 - 1 Frosinone 1-1 1 1/2 Thua kèo
90 phút[1-1],120 phút[1-2]
ITA Cup
01:45
* Bologna 1 - 0 Brescia 1-0 3/4 Thắng 1/2 kèo
ITA Cup
01:45
* Novara Calcio 1 - 1 US Sassuolo Calcio 0-1 0 Hòa
90 phút[1-1],120 phút[1-3]
ITA Cup
01:45
* Juve Stabia 1 - 1 A.S. Varese 0-1 1/4 Thua 1/2 kèo
90 phút[1-1],120 phút[1-1],11 mét[3-4]
ARG D2
02:00
* Independiente 2 - 2 Aldosivi 2-0 3/4 Thua kèo
ARG D2
02:00
* Gimnasia Jujuy 1 - 0 CA Huracan 0-0 0 Thắng kèo
BRA D3
02:00
Duque de Caxias RJ 3 - 1 Mogi Mirim EC * 2-1 3/4 Thua kèo
PAR D2
02:00
[2] 3 de Febrero 1 - 1 Tacuary FBC [3] 1-0
PAR D2
02:00
[1] 12 de Octubre 5 - 0 Martin Ledesma [15] 0-0
CRO D1
02:00
[2] * NK Rijeka 1 - 1 NK Split   [7] 1-1 3/4 Thua kèo
SPA D1
02:00
* Valladolid 1 - 2 Athletic Bilbao 1-1 0 Thua kèo
SPA D2
02:00
* Cordoba C.F. 1 - 0 SD Ponferradina 0-0 1/4 Thắng kèo
SPA D2
02:00
* CD Lugo 0 - 0 Numancia 0-0 1/4 Thua 1/2 kèo
HUN D1
02:00
[5] * Ferencvarosi TC 2 - 0 MTK Hungaria FC [8] 1-0 3/4 Thắng kèo
INTERF
02:00
Canada(U20) 1 - 0 Belarus(U20) 0-0
Trận đấu này có 2 hiệp, mỗi hiệp 35 phút.
POR D1
02:15
* Vitoria Guimaraes 2 - 0 Olhanense SC   0-0 1/2 Thắng kèo
BRA D2
02:20
[1]   * Palmeiras 3 - 2 Paysandu (PA)   [18] 0-1 1 1/2 Thua kèo
BRA D2
02:20
[6] * America MG 1 - 1 America FC Natal RN [19] 1-1 1 Thua kèo
BRA D2
02:20
[20]   * ABC Natal/RN 3 - 2 Figueirense (SC)   [8] 1-1 0 Thắng kèo
BRA D2
02:20
[2] * Chapecoense SC 2 - 2 Parana PR [4] 0-1 3/4 Thua kèo
BOL D1
02:30
* Nacional Potosi 1 - 0 Club Guabira 1-0 1 Hòa
CHI D1
02:30
* U.Concepcion 2 - 0 Palestino   0-0 1/4 Thắng kèo
COL D1
03:15
* Deportivo Itagui 0 - 4 Atletico Nacional 0-0 0 Thua kèo
COL D2
03:30
* Valledupar FC 2 - 2 Cortulua 1-0 1/4 Thua 1/2 kèo
CRC D1
03:30
(T) AD Carmelita 0 - 1 Cartagines Deportiva SA *  0-1 1/4 Thắng kèo
INTERF
03:45
Nhật Bản(U20) 2 - 1 Argentina(U20) 0-1
Trận đấu này có 2 hiệp, mỗi hiệp 35 phút.
CRC D1
04:00
Limon FC 2 - 2 Alajuelense * 2-1 1/4 Thua 1/2 kèo
GUA D1
04:00
Heredia Jaguares 1 - 0 CD Marquense 0-0
SPA D1
04:00
* Valencia 1 - 0 Malaga 0-0 1 1/4 Thua 1/2 kèo
ARG D1
04:10
* Gimnasia LP 3 - 1 Rosario Central 2-1 1/4 Thắng kèo
BRA D1
04:30
[2] * Cruzeiro (MG) 5 - 1 Vitoria Salvador BA [4] 1-0 1 1/4 Thắng kèo
BRA D1
04:30
[20] Nautico (PE) 0 - 1 Fluminense (RJ) * [16] 0-0 1/4 Thắng kèo
PAR D1
04:30
* Cerro Porteno 2 - 0 Sol de America 0-0 3/4 Thắng kèo
VEN D1
04:30
* Yaracuyanos 0 - 2 Deportivo Tachira 0-1 1/4 Thua kèo
ARG D2M1
05:00
CA Platense 1 - 0 Deportivo Moron 1-0
BRA D3
05:00
* Guarani Futebol Clube 0 - 0 Madureira 0-0 3/4 Thua kèo
MEX D1
05:00
  * CDSyC Cruz Azul 1 - 0 CF Atlante 1-0 1 Hòa
MEX D1
05:00
* Veracruz 0 - 0 Queretaro FC 0-0 3/4 Thua kèo
MEX D2
05:00
[4] * Alebrijes de Oaxaca 2 - 1 CD Cruz Azul Hidalgo   [8] 1-1 1/2 Thắng kèo
CHI D1
05:00
  * Univ. Catolica 1 - 1 Audax Italiano   0-1 1 Thua kèo
COL D1
05:30
  * Deportes Tolima 1 - 1 Boyaca Chico 1-0 3/4 Thua kèo
CHI D2
05:30
* San Luis Quillota 1 - 0 San Marcos de Arica 0-0 1/4 Thắng kèo
ECU D1
06:00
* Liga Dep. Universitaria Quito 2 - 2 Independiente Jose Teran 0-2 1/2 Thua kèo
CAN CSL
06:00
[12] Niagara United 2 - 4 Kingston Prospect FC * [1] 0-2 1 1/2 Thắng kèo
USL PRO
06:00
[7] Pittsburgh Riverhounds 1 - 1 Richmond Kickers [1] 0-0
SLV D1
06:00
[3] CD Universidad de El Salvador 0 - 1 Isidro Metapan [5] 0-1
ARG D1
06:15
* San Lorenzo 0 - 3 Argentinos Juniors 0-1 1 Thua kèo
NASL
06:15
  * Carolina RailHawks 3 - 0 New York Cosmos   2-0 1/2 Thắng kèo
USA MLS
06:15
[8] * Montreal Impact 2 - 1 Washington D.C. United [19] 1-0 1 Hòa
USA MLS
06:30
[14]   * New England Revolution 2 - 0 Chicago Fire   [13] 0-0 1/4 Thắng kèo
USA MLS
06:30
[16] * Columbus Crew 2 - 0 Toronto FC [17] 1-0 1/4 Thắng kèo
USL PRO
06:30
[10] Wilmington Hammerheads 4 - 1 Antigua Barracuda FC [13] 1-0
USL PRO
06:30
[8] Dayton Dutch Lions 3 - 1 Harrisburg Islanders [3] 0-1
USL PRO
06:30
[2] * Orlando City 1 - 0 Charlotte Eagles [6] 0-0 1 Hòa
VEN D1
06:30
  * Mineros de Guayana 2 - 1 Aragua FC   2-0 3/4 Thắng 1/2 kèo
CHI D1
06:30
* Cobreloa 2 - 1 Santiago Wanderers   1-0 3/4 Thắng 1/2 kèo
BRA D1
07:00
[9] * Vasco da Gama(RJ) 2 - 3 Gremio (RS) [5] 1-2 1/4 Thua kèo
BRA D2
07:00
[12] * Icasa(CE) 4 - 1 Bragantino SP [10] 1-1 1/4 Thắng kèo
BRA D2
07:00
[17] * Guaratingueta 2 - 1 Agremiacao Sportiva Arapiraquense (ASA) [15] 0-0 1/4 Thắng kèo
NASL
07:00
Minnesota United FC 1 - 1 Tampa Bay Rowdies * 1-0 1/4 Thua 1/2 kèo
USA NWSL
07:00
[2] * Western New York Flash Women’s 2 - 1 Nữ Boston Breakers [5] 2-0 1/2 Thắng kèo
MEX D1
07:00
Pachuca 0 - 1 Club America *  0-0 1/4 Thắng kèo
MEX D1
07:00
* Monterrey 2 - 1 Club Tijuana 0-0 1/4 Thắng kèo
MEX D2
07:00
[15] Zacatepec 3 - 1 Estudiantes Tecos * [10] 1-0 1/4 Thua kèo
SLV D1
07:00
[4]   Santa Tecla 1 - 2 Alianza FC [1] 1-1
GUA D1
07:00
Club Comunicaciones 2 - 1 Coatepeque 1-0
USA MLS
07:20
[3] * New York Red Bulls 0 - 0 Philadelphia Union [4] 0-0 1/2 Thua kèo
NASL
07:30
* San Antonio Scorpions 1 - 2 Fort Lauderdale Strikers 1-2 1 Thua kèo
CHI D1
07:30
* Rangers Talca 2 - 2 Union La Calera 1-1 1/4 Thua 1/2 kèo
COL D1
07:45
Deportes Quindio 0 - 2 Independiente Santa Fe * 0-0 1/4 Thắng kèo
COL D1
07:45
* Millonarios 3 - 0 Deportiva Once Caldas 3-0 3/4 Thắng kèo
HON D1
08:00
CD Vida 3 - 2 CD Victoria 0-1
USA MLS
08:00
[11] * Houston Dynamo 3 - 1 Seattle Sounders [9] 2-0 1/4 Thắng kèo
MEX D2
08:00
[13] * Altamira FC 3 - 1 Celaya FC [14] 2-0 1/2 Thắng kèo
SLV D1
08:00
[6] CD FAS 1 - 0 Aguila   [10] 1-0
USA MLS
08:30
[6] * Colorado Rapids 2 - 0 Vancouver Whitecaps FC [5] 1-0 1/2 Thắng kèo
MEX D1
09:00
* Jaguares Chiapas FC 0 - 4 Toluca 0-3 1/4 Thua kèo
JWD2
09:00
[2] Nữ Tokiwagi Gakuen High School 1 - 0 Japan Soccer College Women’s[11] 0-0
USA MLS
09:30
[10] * Los Angeles Galaxy 4 - 2 Real Salt Lake [1] 0-0 3/4 Thắng kèo
AUS VLU21
10:00
[9] Oakleigh Cannons(U21) 2 - 2 South Melbourne U21 [7] 1-0
AUS VLU21
10:00
[6] Melbourne Knights U21 1 - 0 Bentleigh greens(U21) [12] 0-0
AUS VLU21
10:00
[2] Hume City U21 3 - 1 Richmond U21 [8] 1-1
USA MLS
10:00
[7] * Portland Timbers 2 - 1 FC Dallas [12] 2-1 1 Hòa
USA NWSL
10:00
[7] Seattle Reign Women’s 1 - 2 Portland Thorns FC Women’s [3] 1-1
USL PRO
10:00
[5] * Los Angeles Blues 2 - 1 Rochester Raging Rhinos   [11] 0-0 1/4 Thắng kèo
AUS TPL
11:00
South Hobart 2 - 1 Hobart Olympia 1-0
AUS VD1
11:00
[5] Altona Magic 1 - 1 Eastern Lions SC [9]
AUS VD1
11:00
[11] Fawkner Blues 0 - 1 St Albans Saints [10]
AUS BPL
12:00
[8] Ipswich knights SC 2 - 0 Capalaba * [6] 2-0 1/2 Thua kèo
AUS QSL
12:00
[4] Brisbane Strikers 0 - 2 North Queensland Fury [7] 0-2
AUS CGP
12:00
[1] Canberra FC 2 - 1 Canberra Olympic [2] 1-1
AUS CGP
12:00
[3] Belconnen United 3 - 0 Monaro Panthers [7] 3-0
AUS CGP
12:00
[4] Woden Valley 6 - 3 Tuggeranong United [8] 3-1
AUS NSW
12:00
[7] * Sydney Olympic 1 - 2 A.P.I.A. Leichhardt Tigers [12] 0-1 3/4 Thua kèo
AUS NSW
12:00
[5] * Blacktown City Demons 0 - 0 Manly United [9] 0-0 3/4 Thua kèo
AUS NSW
12:00
[3] * Bonnyrigg White Eagles 0 - 1 Marconi Stallions [6] 0-0 1/2 Thua kèo
AUS NSW
12:00
[4] Rockdale City Suns 2 - 0 Sutherland Sharks * [2] 0-0 1/4 Thua kèo
AUS NSW
12:00
[11] * South Coast Wolves 2 - 2 CCM Academy [10] 1-2 1/4 Thua 1/2 kèo
AUS NSW
12:00
[8] * Blacktown Spartans 1 - 3 Sydney United [1] 1-3 3/4 Thua kèo
Aus VPL
12:00
[3] Knights Men-bu-óc 3 - 2 Bentleigh Greens * [2] 1-1 1/4 Thua kèo
Aus VPL
12:00
[5] * Hume City 1 - 2 Richmond [11] 1-0 3/4 Thua kèo
Aus VPL
12:00
[1] * Northcote City 0 - 1 Southern Stars [12] 0-0 3 1/4 Thua kèo
AUS VWPL
12:00
[8] Nữ Ashburton 1 - 2 Nữ Altona City [12]
AUS VWPL
12:00
[9] * Cairnlea Women’s 0 - 7 FC Bulleen Lions Women’s [10] 0-3 1/4 Thua kèo
JWD2
12:00
[6] Nữ Shizuoka Sangyo University 3 - 1 Nữ S.Dai Hachi [14] 2-0
Aus VPL
12:15
[9] * Oakleigh Cannons 1 - 2 South Melbourne [7] 0-1 0 Thua kèo
AUS BPL
13:00
[1] * Queensland Lions SC 2 - 0 Rochedale Rovers   [4] 1-0 3/4 Thắng kèo
WJLC
13:00
[B5] Nữ Kibi International University 2 - 5 Nữ Jef U Ichi.Chiba [B2] 1-1
INTERF
13:00
Shizuoka XI U18 0 - 1 Nhật Bản(U18) * 0-0 3/4 Thắng 1/2 kèo
AUS QSL
14:00
[1] Brisbane Olympic United FC 4 - 5 Western Pride [9] 3-2
WJLC
14:00
[A5] * Vegalta Sendai Women’s 3 - 0 Nữ Albirex Niigata [A3] 1-0 1/4 Thắng kèo
RUS D2
15:00
[9] * SKA Energiya 1 - 1 Spartak Nalchik   [15] 0-1 1/2 Thua kèo
CHA D1
15:00
[7] SongJiang ThiênTân 2 - 1 Blades Thành Đô [13] 0-0
CHA D1
15:00
[10] North Shenyang Rongsheng 3 - 1 Diên Biên [14] 2-0
CHA D2
15:00
Hebei Zhongji 0 - 0 Shandong Tengding 0-0
CZE CFL
15:15
Admira Praha 0 - 0 SK Prevysov * 0-0 1/4 Thua 1/2 kèo
CZE MSFL
15:15
* Slovacko II 2 - 2 HFK Olomouc 1-1 1/2 Thua kèo
CZE D2
15:15
[13] * Viktoria Zizkov 1 - 3 SK Slovan Varnsdorf [15] 1-2 1/4 Thua kèo
INTERF
15:20
(T) * Uruguay(U18) 1 - 1 Nga(U18) 0-1 1/4 Thua 1/2 kèo
AUS D3W
15:30
[11] USK Anif 0 - 3 SV Austria Salzburg [2] 0-2
CZE CFL
15:30
 (T) Karlovy Vary Dvory 3 - 3 Chrudim 1-0
SVK D3-E
15:30
Kremnicka 3 - 0 Humenne 2-0
SVK D3-W
15:30
Slovan Bratislava B 3 - 2 Raca Bratislava 2-1
GERJBS
16:00
SC Freiburg(U19) 2 - 1 Mainz(U19) 0-1
GERJBS
16:00
Karlsruher SC(U19) 2 - 3 Munchen 1860(U19) 2-1
GERJBS
16:00
* Augsburg(U19) 3 - 0 FC Kaiserslautern(U19) 1-0 1/4 Thắng kèo
GERJBW
16:00
Dortmund(U19) 7 - 0 VfL Theesen(U19) 3-0
GERJBW
16:00
* Arminia Bielefeld(U19) 3 - 1 Wuppertaler SV(U19)   2-0 3/4 Thắng kèo
GERJBW
16:00
* Bochum(U19) 2 - 3 Monchengladbach(U19) 1-0 0 Thua kèo
GERJBW
16:00
Schalke 04(U19) 1 - 1 RW Essen(U19)   0-0
GERJBW
16:00
* Koln(U19) 3 - 0 MSV Duisburg(U19) 1-0 3/4 Thắng kèo
GERJBW
16:00
Fortuna Dusseldorf(U19) 0 - 1 Bayer 04 Leverkusen(U19) * 0-1 3/4 Thắng 1/2 kèo
GERJBW
16:00
RW Oberhausen U19 4 - 2 Bonner SC(U19)   2-0
CZE U19
16:00
[12] * Slavia Praha(U19) 3 - 0 Mlada Boleslav(U19) [14] 1-0 3/4 Thắng kèo
WJLC
16:00
[B1] * Nữ BELEZA 1 - 1 Nữ Urawa Reds [B3] 0-1 1 1/4 Thua kèo
JPN D2
16:00
[1] * Gamba Osaka 3 - 0 Consadole Sapporo [8] 0-0 1 1/4 Thắng kèo
JPN D2
16:00
[9] Avispa Fukuoka 2 - 1 V-Varen Nagasaki * [5] 2-1 1/4 Thua kèo
JPN D2
16:00
[21] * Thespa Kusatsu 1 - 0 Roasso Kumamoto [18] 0-0 0 Thắng kèo
JPN D2
16:00
[13] Yamagata Montedio 3 - 2 Vissel Kobe * [2] 0-1 1/2 Thua kèo
JPN D2
16:00
[15] Yokohama FC 1 - 0 Kyoto Purple Sanga * [4] 0-0 1/2 Thua kèo
JPN D2
16:00
[14] * Tochigi SC 1 - 1 Gainare Tottori [20] 0-1 1/2 Thua kèo
JPN D2
16:00
[12] Matsumoto Yamaga FC 3 - 2 JEF United Ichihara * [3] 2-1 1/4 Thua kèo
POL D2E
16:15
Pelikan Lowicz 1 - 2 Stal Rzeszow 0-0
RUS D1
16:30
[5] * CSKA Moscow 1 - 0 Kuban Krasnodar [7] 1-0 3/4 Thắng 1/2 kèo
JPN D2
16:30
[6] * Tokushima Vortis 2 - 0 Kataller Toyama [16] 0-0 3/4 Thắng kèo
KOR D1
17:00
[1] * Pohang Steelers 0 - 0 Gyeongnam FC [11] 0-0 1 Thua kèo
KOR D1
17:00
[8] Busan I’Park 1 - 0 Ulsan Hyundai Horang-i * [2] 0-0 1/4 Thua kèo
KOR D1
17:00
[7] * Jeju United FC 1 - 1 Daegu FC [12] 0-0 3/4 Thua kèo
KOR D1
17:00
[13] Gangwon FC 1 - 2 Incheon United FC * [6] 0-0 1/2 Thắng kèo
GERJBN
17:00
* Hannover 96(U19) 4 - 2 St. Pauli(U19)   1-1 3/4 Thắng kèo
GERJBS
17:00
FC Astoria Walldorf(U19) 2 - 3 Eintracht Frankfurt(U19) * 1-1 1 Hòa
RUS D2W
17:00
[7] FK Rus Saint Petersburg 1 - 1 Lokomotiv Moscow B [4] 1-0
FIN D3S
17:00
[7] * Pallohonka 1 - 1 Klubi 04 [5] 1-1 0 Hòa
KOR D2
17:00
[6] * Bucheon FC 1995 1 - 2 FC Anyang [4] 0-2 0 Thua kèo
PORJB-A
17:00
Ad Barroselas(U17) 0 - 1 Chaves(U17)
PORJB-A
17:00
Limianos(U17) 0 - 4 Gil Vicente(U17)
JPN D2
17:00
[17] * Ehime FC 3 - 0 Giravanz Kitakyushu [19] 3-0 1/4 Thắng kèo
JPN D2
17:00
[22]   FC Gifu 1 - 4 Mito Hollyhock *  [10] 0-1 1/4 Thắng kèo
JPN D2
17:00
[11] * Okayama FC 2 - 0 Tokyo Verdy [7] 1-0 0 Thắng kèo
SPA FC
17:00
* Sporting de Gijon B 3 - 0 CD Covadonga 1-0 1/2 Thắng kèo
VIE D1
17:00
[4] * SHB Đà Nẵng 1 - 0 XM Hải Phòng FC [6] 1-0 3/4 Thắng 1/2 kèo
VIE D1
17:00
[9] * Becamex Bình Dương 0 - 0 Hoàng Anh Gia Lai [3] 0-0 1/4 Thua 1/2 kèo
VIE D1
17:00
[1] * Hà Nội T&T 3 - 2 Thanh Hóa   [5] 1-1 1 1/4 Thua 1/2 kèo
VIE D1
17:00
[11] * The Vissai Ninh Bình 1 - 0 Kiên Giang [12] 1-0 1 Hòa
VIE D1
17:00
[7] Sài Gòn FC 1 - 3 Sông Lam Nghệ An * [2] 0-2 1/4 Thắng kèo
VIE D1
17:00
[10] * Dong Nai Berjaya 3 - 1 Đồng Tâm Long An [8] 1-1 1/4 Thắng kèo
POR D2
17:15
(T) Chaves 2 - 0 Leixoes * 1-0 1/4 Thua kèo
KOR D2
17:30
[2] * Sangju Sangmu Phoenix 0 - 0 Suwon FC [5] 0-0 1/2 Thua kèo
HOL D1
17:30
* Ajax Amsterdam 2 - 1 Feyenoord Rotterdam 2-1 1 1/4 Thua 1/2 kèo
POL Cup
18:00
  LKS Nieciecza 0 - 4 Lech Poznan * 0-0 3/4 Thắng kèo
DEN D1
18:00
[6] Hvidovre IF 4 - 0 AB Kobenhavn * [10] 2-0 0 Thua kèo
DEN U19
18:00
Esbjerg FB(U19) 4 - 4 Randers FC(U19)
DEN U19
18:00
Herfolge BK(U19) 2 - 2 Aarhus AGF(U19)
DEN WD1
18:00
Nữ skovbakken 0 - 3 Nữ Skjold 0-2
DEN D2-E
18:00
* Avarta 1 - 1 Svebolle 1-1 1/2 Thua kèo
DEN D2-E
18:00
  * B 1908 0 - 3 Fremad Amager 0-1 1/4 Thua kèo
DEN D2-E
18:00
Elite 3000 Helsingor 4 - 0 BK Frem 2-0
GER BJBN
18:00
Hannover 96(U17) 1 - 1 St. Pauli(U17)
GER BJBS
18:00
Nurnberg (U17) 2 - 2 Greuther Furth(U17) 1-0
KAZ PR
18:00
  * Tobol Kostanay 2 - 0 FC Zhetysu Taldykorgan 1-0 3/4 Thắng kèo
KAZ PR
18:00
* FC Vostok Oskemen 1 - 1 Taraz 1-0 1/4 Thua 1/2 kèo
NOR D2-B
18:00
[5] Pors Grenland 2 - 3 Alta * [1] 0-1 3/4 Thắng 1/2 kèo
THA PR
18:00
[7]   * Bangkok Glass 2 - 3 BEC Tero Sasana   [6] 2-2 1/4 Thua kèo
THA PR
18:00
[12] TOT S.C. 1 - 2 Chonburi Shark FC * [3] 1-2 1 Hòa
THA PR
18:00
[4] * Suphanburi FC 0 - 1 Army United FC [5] 0-0 3/4 Thua kèo
THA PR
18:00
[11] * Chainat FC 1 - 2 Osotspa Saraburi FC [8] 1-1 0 Thua kèo
THA D1
18:00
[18] Rayong United 0 - 2 PTT FC Rayong [2] 0-1
THA D1
18:00
[7] Saraburi FC 1 - 1 Nakhon Ratchasima   [5] 0-0
THA D1
18:00
[16] Ayutthaya FC 2 - 0 TTM Chiangmai [14] 2-0
THA D1
18:00
[9] Trat FC 3 - 3 Bangkok FC   [4] 1-2
UKR U21
18:00
[15] Volyn(U21) 1 - 2 FC Karpaty Lviv(U21) * [8] 1-1 1/4 Thắng kèo
DEN D2-W
18:30
Ringkobing 3 - 2 FC Sydvest 1-1
GER RegNO
18:30
* 1. FC Magdeburg 3 - 1 Germania Halberstadt   1-1 1/4 Thắng kèo
GER RegNO
18:30
SV Babelsberg 03 2 - 1 FSV Zwickau * 1-1 0 Thua kèo
GER D2
18:30
[5] * Munchen 1860 1 - 0 FC Ingolstadt 04 [18] 0-0 1/2 Thắng kèo
GER D2
18:30
[10] * Energie Cottbus 5 - 1 VfR Aalen [13] 3-1 1/2 Thắng kèo
GER D2
18:30
[15] * Dynamo Dresden 0 - 3 FSV Frankfurt [14] 0-1 1/2 Thua kèo
CHA D1
18:30
[5] BaXi BắcKinh 1 - 0 Hubei Hua Kaier [12] 0-0
CHA SL
18:35
[5] Quảng Châu R&F 5 - 1 Wuhan ZALL [16] 3-0
CHA SL
18:35
[4] Renhe Quý Châu 1 - 1 Guoan Bắc Kinh [3] 1-0
CHA SL
18:35
[9] Greentown Hàng Châu 1 - 1 Shanghai Shenxin [14] 0-1
GER RegNO
18:45
Wacker Nordhausen 2 - 2 Carl Zeiss Jena * 0-1 3/4 Thua kèo
RUS D1
18:45
[1] * Spartak Moscow 0 - 0 Rubin Kazan [8] 0-0 1/4 Thua 1/2 kèo
EST D2
19:00
[8] Vandra JK Vaprus 1 - 2 Tartu JK Tammeka B [4] 0-2
DEN SASL
19:00
[8] FC Vestsjaelland 1 - 1 Odense BK * [4] 0-1 1/4 Thua 1/2 kèo
GER BJBS
19:00
FC Kaiserslautern (U17) 1 - 2 SC Freiburg (U17) 0-1
GER RegB
19:00
[17] SV Heimstetten 0 - 2 Wurzburger Kickers * [5] 0-1 1/4 Thắng kèo
GER RegN
19:00
  * Werder Bremen (Am) 3 - 2 SV Eichede 2-2 1 1/4 Thua 1/2 kèo
GER RegN
19:00
* Hannover 96 Am 3 - 4 FC St. Pauli II 1-1 1 1/4 Thua kèo
GER RegN
19:00
* Wolfsburg AM. 2 - 0 Eintracht Norderstedt 0-0 1 3/4 Thắng 1/2 kèo
GER RegN
19:00
* Havelse 4 - 1 SV Meppen   1-1 1/4 Thắng kèo
GER D3
19:00
[7] * RB Leipzig 1 - 1 MSV Duisburg [9] 1-1 1/2 Thua kèo
GER RegS
19:00
* Mainz Am 5 - 1 SSV Ulm 1846   3-1 1/2 Thắng kèo
GER RegS
19:00
* SC Freiburg (Am) 1 - 1 VfR Wormatia Worms 0-0 1/4 Thua 1/2 kèo
GER RegS
19:00
* Eintracht Frankfurt Am 1 - 2 SV Waldhof Mannheim   0-0 1/4 Thua kèo
GER RegS
19:00
* SG Sonnenhof Grobaspach 2 - 0 SVN Zweibrucken 0-0 1 Thắng kèo
RUS D2W
19:00
[9] Sever Murmansk 4 - 1 Dnepr Smolensk [1] 1-1
RUS D2W
19:00
[15] FK Vologda 1 - 2 FC Pskov 747 [14] 0-1
FRA D1
19:00
* Monaco 4 - 1 Montpellier   2-1 3/4 Thắng kèo
SWE WD1
19:00
[4] * Nữ Linkopings FC 3 - 1 Nữ Pitea IF [10] 2-0 1 Thắng kèo
BEL D1
19:30
[4] * Standard Liege 1 - 0 Oud Heverlee Leuven   [13] 0-0 1 3/4 Thua kèo
HOL D1
19:30
* SC Heerenveen 2 - 4 Heracles Almelo 1-1 1 Thua kèo
HOL D1
19:30
* NAC Breda 1 - 2 ADO Den Haag 0-0 1/4 Thua kèo
HOL D2
19:30
  * RKSV Achilles 29 2 - 3 FC Twente Enschede Am.   2-1 0 Thua kèo
SUI Cup
19:30
Concordia 2 - 4 FC Biel-Bienne
SUI Cup
19:30
Chippis 0 - 6 FC Schaffhausen 0-2
SUI Cup
19:30
Obergeissenstein 1 - 3 Bavois
SUI D2-3
19:30
FC Winterthur U21 3 - 2 Gossau
ENG PR
19:30
Crystal Palace 0 - 1 Tottenham Hotspur * 0-0 3/4 Thắng 1/2 kèo
ARM D1
20:00
* Gandzasar Kapan 2 - 3 FC Pyunik 0-2 1/4 Thua kèo
AZE D1
20:00
* FK Baki 5 - 0 Ravan Baku 3-0 1 Thắng kèo
POL D2W
20:00
[16] Jarota Jarocin 0 - 0 Gornik Walbrzych [7] 0-0
DEN D1
20:00
[3]   Fredericia 2 - 5 AC Horsens * [2] 1-2 1/4 Thắng kèo
DEN D1
20:00
[4] * Vejle 0 - 0 Herfolge Boldklub Koge [7] 0-0 1/2 Thua kèo
DEN D1
20:00
[8] * Vendsyssel 2 - 1 Marienlyst [11] 2-1 3/4 Thắng 1/2 kèo
DEN U17
20:00
Esbjerg FB(U17) 2 - 2 Randers FC(U17)
DEN D2-E
20:00
Nykobing Falster 1 - 1 Naestved 1-1
DEN D2-W
20:00
* Skive IK 2 - 2 Svendborg fB 2-2 1 1/4 Thua kèo
GER RegN
20:00
* VfR Neumunster 1 - 3 Hamburger SV II 1-1 1/4 Thua kèo
GER RegN
20:00
* BV Cloppenburg 1 - 1 BSV Rehden 0-1 0 Hòa
GER RegN
20:00
* SV Wilhelmshaven 2 - 3 Goslarer SC 1-1 0 Thua kèo
GER RegW
20:00
SC Wiedenbruck 0 - 0 Monchengladbach AM. * 0-0 0 Hòa
RUS D2
20:00
[4] * Gazovik Orenburg 2 - 2 Yenisey Krasnoyarsk   [14] 2-1 1/2 Thua kèo
RUS D2
20:00
[5]   * Bashinformsvyaz-Dynamo Ufa 3 - 0 Mordovya Saransk [2] 2-0 1/4 Thắng kèo
RUS D2W
20:00
[17] Spartak Kostroma 1 - 1 FK Ruan Tosno [3] 1-1
RUS D2W
20:00
[11] Volga Tver 1 - 4 Zenit-2 St.Petersburg [16] 1-2
FRA D4D
20:00
  Bordeaux B 1 - 1 Les Herbiers 1-0
CAF CHAN
20:00
[116] (T) Zimbabwe 0 - 0 Zambia [60] 0-0
CAF CC
20:00
[A3] Saint George 1 - 3 Club Sportif Sfaxien [A1] 0-3
GEO D1
20:00
* Chikhura Sachkhere 2 - 3 FC Metalurgi Rustavi 0-1 1/2 Thua kèo
KAZ PR
20:00
* FK Atyrau 2 - 2 Akzhayik Oral 1-2 1 Thua kèo
LAT D1
20:00
[1] Skonto FC 3 - 1 FK Spartaks Jurmala   [5] 1-1
LAT D2
20:00
[15]   Tukums-2000 2 - 1 Ventspils II [5] 0-1
LIT D2
20:00
[1] Klaipedos Granitas 2 - 1 FK Zalgiris Vilnius C [11] 1-1
NOR D2-D
20:00
[2] * KFUM Oslo 2 - 2 Tromsdalen UIL [1] 2-0 0 Hòa
INT CF
20:00
* Ituano (SP) 3 - 1 Uniao Barbarense FC   3-0 1 1/4 Thắng kèo
SWE D2NS
20:00
[1] Akropolis IF 0 - 0 Kvarnsvedens IK [4] 0-0
SWE D1
20:00
[13] * Djurgardens 1 - 1 Hacken [12] 1-0 1/4 Thua 1/2 kèo
SWE D1
20:00
[15] * Halmstads 2 - 2 Gefle IF [10] 1-1 0 Hòa
SWE WD1
20:00
[7] * Nữ Vittsjo GIK 1 - 1 Nữ Mallbackens IF [11] 0-1 1 1/2 Thua kèo
SUI Cup
20:00
  FC Echallens 1 - 3 FC Thun 0-1
SUI Cup
20:00
Murten 0 - 11 FC Luzern 0-6
SUI Cup
20:00
Cornol 0 - 7 Lausanne Sports 0-4
SUI Cup
20:00
Suhr 1 - 3 SC Buochs
TUR D2
20:00
* Trabzon Karadenizspor 3 - 2 Fethiyespor 1-0 1/4 Thắng kèo
ENG WSL
20:00
[4] Nữ Birmingham 1 - 3 Nữ Arsenal * [3] 0-3 3/4 Thắng kèo
URU D1
20:15
Liverpool P. 1 - 0 Defensor SC * 0-0 1/2 Thua kèo
POL Cup
20:30
Puszcza Niepolomice 0 - 3 Jagiellonia Bialystok * 0-0 3/4 Thắng kèo
GER D1
20:30
* Nurnberg 2 - 2 Hertha BSC Berlin 1-0 0 Hòa
RUS D2
20:30
[19] FK Angusht Nazran 1 - 3 Arsenal Tula * [1] 0-2 1 1/4 Thắng kèo
CAF CL
20:30
[B4] * Cotonsport Garoua 2 - 1 Recreativo Libolo [B3] 1-0 3/4 Thắng 1/2 kèo
KAZ PR
20:30
* FC Kairat Almaty 3 - 1 Irtysh Pavlodar 1-0 1/4 Thắng kèo
NOR D1
20:30
[14] * Start Kristiansand 1 - 2 FK Haugesund [5] 0-2 1/2 Thua kèo
UKR D1
20:30
[5]   * Zorya 1 - 2 FC Vorskla Poltava [6] 1-1 1/4 Thua kèo
IRQ D1
20:30
[2] Al Zawraa 4 - 0 Al-Naft [9] 3-0
IRQ D1
20:30
[14] Al Talaba 2 - 2 Arbil [3]
IRQ D1
20:30
[4] Al Quwa Al Jawiya 1 - 0 Zakho [7]
IRQ D1
20:30
[5] Duhok 1 - 0 Al Minaa [8]
IRQ D1
20:30
[6] Baghdad 1 - 1 Al Shorta [1]
IRQ D1
20:30
[11] Al Najaf 1 - 0 Al-Masafi [12]
IRQ D1
20:30
[13] Karbalaa 0 - 0 Al Sulaimaniya [16] 0-0
IRQ D1
20:30
[17] Al Sinaah 1 - 1 Al Kahrabaa [15]
IRQ D1
20:30
[18] Karkuk 1 - 2 Naft Al Junoob [10]
EST D2
21:00
[7] Flora Tallinn II 3 - 1 Puuma [9] 1-0
ANG D1
21:00
[6] Petro Atletico de Luanda 1 - 1 ASA Luanda [16]
ANG D1
21:00
[15] Santos FC de Angola 0 - 2 Interclube Luanda [5] 0-1
ANG D1
21:00
[9] Desportivo Huila 2 - 3 Onze Bravos [3] 1-2
ANG D1
21:00
[10] Progresso Sambizanga 1 - 1 Benfica Luanda [13] 0-0
PAR D2
21:00
[4] Sportivo Trinidense 0 - 0 Resistencia SC [16] 0-0
BLR D1
21:00
[4] FC Gomel 3 - 2 BATE Borisov * [2] 1-1 3/4 Thua kèo
BUL U19
21:00
* Slavia Sofia(U19) 2 - 0 Svetkavitsa(U19) 0-0 1 3/4 Thắng 1/2 kèo
BUL U19
21:00
* Spartak Varna(U19) 4 - 0 Lyubimets(U19) 3-0 3/4 Thắng kèo
BEL Cup
21:00
St.-Truidense VV 1 - 2 KESK Leopoldsburg
BEL Cup
21:00
KVSK Lommel 1 - 0 Sprimont Comblain
BEL Cup
21:00
Royal Antwerp FC 0 - 1 Bocholter VV
BEL Cup
21:00
Tubize 4 - 1 Gent Zeehaven
BEL Cup
21:00
Eendracht Aalst 2 - 4 KSV Temse
BEL Cup
21:00
St. Gilloise 1 - 1 KFC Oosterzonen
90 phút[1-1],120 phút[1-1],11 mét[3-5]
BEL Cup
21:00
Woluwe Zaventem 1 - 1 KVK Ieper
90 phút[1-1],120 phút[2-3]
BEL Cup
21:00
Standard Wetteren 0 - 2 CS Vise Wezet
BEL Cup
21:00
Union Royale Namur 1 - 4 Royal White Star Bruxelles
BEL Cup
21:00
Union La Calamine 0 - 1 Peruwelz
BEL Cup
21:00
K.RC.Mechelen 2 - 0 KSK Hasselt
BEL Cup
21:00
RCS Vervietois 3 - 3 Ronse
90 phút[3-3],120 phút[4-4],11 mét[7-6]
BEL Cup
21:00
KSK Heist 3 - 1 FC Gullegem
BEL Cup
21:00
Eendracht Zele 1 - 1 Excelsior Virton
90 phút[1-1],120 phút[1-1],11 mét[4-2]
BEL Cup
21:00
Olympia Wijgmaal 2 - 2 Geants Athois
90 phút[2-2],120 phút[2-4]
BEL Cup
21:00
RFC Grand-Leez 0 - 5 Roeselare
BEL Cup
21:00
Ciney 6 - 0 Grimbergen
BEL Cup
21:00
Esperanza Neerpelt 1 - 2 FC Dender
BEL Cup
21:00
Loyers 0 - 2 KMSK Deinze
ICE D2
21:00
[5] Dalvik Reynir 1 - 0 KFR Aegir [10] 0-0
ICE LD1
21:00
[B3] Nữ Fjolnir 0 - 1 Nữ Volsungur Husavik [B5] 0-1
ICE LD1
21:00
[B8] Nữ Keflavik 3 - 3 Nữ Fjardabyggd [B6] 1-0
ICE LD1
21:00
[A8] BI/Bolungarvik Women’s 2 - 3 Nữ Alftanes [A5]
DEN WD2
21:00
Nữ Vildbjerg SF 2 - 3 Nữ Varde_IF
RUS D1
21:00
[13]   * Krylya Sovetov Samara 1 - 0 FC Tom Tomsk [16] 0-0 1/2 Thắng kèo
RUS D2
21:00
[7] * Shinnik Yaroslavl 2 - 0 Sibir [12] 1-0 1/2 Thắng kèo
RUS D2
21:00
[3] * Alania 2 - 1 Rotor Volgograd [6] 1-0 3/4 Thắng 1/2 kèo
RUS D2
21:00
[11] * Baltika 1 - 0 Luch Energiya Vladivostok   [13] 0-0 1/2 Thắng kèo
RUS D2
21:00
[8] * Khimik Dzerzhinsk 1 - 2 Petrotrest [16] 1-2 1/2 Thua kèo
RUS D2
21:00
[18] * Neftekhimik Nizhnekamsk 0 - 0 FC Torpedo Moscow [17] 0-0 1/4 Thua 1/2 kèo
RUS YCL
21:00
[9] * FK Rostov Youth 1 - 2 Volga Nizhny Novgorod Youth [15] 1-1 3/4 Thua kèo
RUS D2W
21:00
[10] Torpedo Vladimir 2 - 1 Tekstilshchik Ivanovo [2] 1-1
RUS D2W
21:00
[12] Znamya Truda 2 - 1 Dolgiye Prudy [5] 1-0
RUS D2W
21:00
[13] FK Kolomna 1 - 0 Strogino Moscow [8] 1-0
FAR D1
21:00
[4] B36 Torshavn 2 - 1 AB Argir [7] 1-0
FAR D1
21:00
[6] NSI Runavik 1 - 0 EB Streymur [3] 0-0
FAR D1
21:00
[5] Vikingur Gotu 3 - 1 07 Vestur Sorvagur [10] 1-1
FAR D1
21:00
[8] KI Klaksvik 3 - 3 HB Torshavn [1] 3-0
FAR D1
21:00
[9] TB Tuoroyri 0 - 1 IF Fuglafjordur [2] 0-0
LUX D1
21:00
Etzella Ettelbruck 1 - 4 F91 Dudelange 0-3
LUX D1
21:00
  UN Kaerjeng 97 1 - 1 CS Grevenmacher 0-1
LUX D1
21:00
Progres Niedercorn 1 - 0 Jeunesse Esch   0-0
LUX D1
21:00
Hamm RM Benfica FC 1 - 1 Swift Hesperange 0-0
LUX D1
21:00
Fola Esch 3 - 0 FC Differdange 03 1-0
LUX D1
21:00
US Rumelange 1 - 0 FC Wiltz 71 1-0
LUX D1
21:00
Jeunesse Canach 2 - 1 Racing Union 2-0
MOL D1
21:00
[8] CSCA-Rapid Chisinau 2 - 4 FC Dacia Chisinau * [7] 0-1 1/2 Thắng kèo
MOL D2
21:00
RS Lilcora FC 2 - 1 FC Sfintul Gheorghe 1-1
MOL D2
21:00
Slobozia Mare 0 - 0 CF Gagauziya 0-0
NOR D2-B
21:00
[10] * Harstad 0 - 0 Gjovik FF   [6] 0-0 1/2 Thua kèo
NOR D2-B
21:00
[12] * Odd Grenland B 2 - 1 Frigg FK [11] 0-0 3/4 Thắng 1/2 kèo
NOR D2-C
21:00
[12] * FK Arendal 3 - 0 Arna-Bjornar AIL [10] 2-0 3/4 Thắng kèo
NOR D2-D
21:00
[13]   Strindheim IL 2 - 4 Senja [14] 0-1
INT CF
21:00
AO Episkopis Rethymno 0 - 6 Ergotelis 0-2
SWE D2NS
21:00
[3] Konyaspor KIF 3 - 0 Vasteras IK [9] 2-0
SWE D2SG
21:00
[9] Kvarnby IK 1 - 1 Lindsdals IF [6] 0-0
SUI Cup
21:00
Neuchatel Xamax 1 - 3 Aarau 1-1
SUI Cup
21:00
FC Schonbuhl 1 - 8 St. Gallen 1-4
SUI Cup
21:00
Calcio Kreuzlingen 0 - 4 FC Schotz
SUI D2-3
21:00
Team Ticino U21 0 - 0 Zug 94
SVK D3-E
21:00
Slavoj Trebisov 2 - 1 Odeva Lipany 1-1
SVK D3-E
21:00
Dolny Kubin 3 - 2 MFK Kosice B 2-0
SVK D3-E
21:00
Namestovo 3 - 2 MSK Zilina B 3-1
SVK D3-W
21:00
Spartak Vrable 0 - 0 Topolcany 0-0
SVK D3-W
21:00
Slovan Levice 5 - 0 PFK Piestany 1-0
ITA PRO LC
21:00
Aversa Normanna 0 - 0 AC Porto Torres 0-0
JORC
21:00
AL-Sareeh 2 - 3 AL shaik Hussian 0-1
AUT D1
21:30
[10] FC Trenkwalder Admira 2 - 0 Rapid Wien * [4] 1-0 3/4 Thua kèo
HOL D1
21:30
* FC Twente Enschede 6 - 0 FC Utrecht 4-0 1 1/4 Thắng kèo
CZE MSFL
21:30
SK Sulko Zabreh 2 - 1 Slavia Kromeriz 2-1
NOR D2-A
21:30
[11] * Skarbovik 4 - 0 Nesodden IF [14] 0-0 3/4 Thắng kèo
HUN D1
21:30
[13] * Budapest Honved 3 - 0 Videoton Puskas Akademia [14] 2-0 3/4 Thắng kèo
POR D1
21:45
* Sporting Lisbon 5 - 1 FC Arouca 2-1 1 1/4 Thắng kèo
ARM D1
22:00
Alashkert 1 - 1 Shirak * 1-1 1/4 Thua 1/2 kèo
AZE D1
22:00
(T) * Qarabag 2 - 0 FK Khazar Lenkoran 1-0 1/2 Thắng kèo
AZE D1
22:00
* FK Inter Baku 1 - 2 AZAL PFC Baku 1-1 1 Thua kèo
AUS D3W
22:00
[10] FC Wacker Innsbruck Amateure 3 - 0 FC Hard [9] 0-0
BUL D2
22:00
Haskovo 2 - 1 FC Dunav Ruse 1-0
POL D2
22:00
[18] * Kolejarz Stroze 1 - 0 Olsztyn OKS 1945   [13] 0-0 1/4 Thắng kèo
POL D2E
22:00
Swit Nowy Dwor Mazowiecki 0 - 1 Concordia Elblag 0-0
BOS PL
22:00
[10] FK Slavija 3 - 1 Zvijezda Gradacac [16] 2-0
DEN SASL
22:00
[7] * Sonderjyske 0 - 3 Viborg [10] 0-2 3/4 Thua kèo
FRA D1
22:00
* Lorient 2 - 1 Nantes 1-1 1/2 Thắng kèo
GEO D1
22:00
* FC Zestafoni 2 - 3 Torpedo Kutaisi   2-1 1/2 Thua kèo
MNE D1
22:00
FK Mogren Budva 1 - 0 FK Buducnost Podgorica 1-0
CZE CFL
22:00
FC Zenit Caslav 1 - 2 Sparta Pra-ha B 0-2
CZE CFL
22:00
Roudnice 1 - 1 FK Kolin 1-0
CZE CFL
22:00
Stechovice 3 - 0 Meteor Praha 1-0
CZE CFL
22:00
Horni Mecholupy 2 - 4 Strakonice 0-3
CZE CFL
22:00
SK Viktorie Jirny 2 - 1 SK Sokol Zapy 1-0
CZE D2
22:00
[7] * MFK Karvina 6 - 1 Usti nad Labem [4] 3-0 1/4 Thắng kèo
LAT D1
22:00
[7] FC Jurmala 3 - 1 Liepajas Metalurgs [6] 1-0
LAT D1
22:00
[9] FK Ilukste 0 - 2 Daugava Daugavpils [4] 0-1
LAT D2
22:00
[16] FK Jelgavas B 4 - 1 Skonto FC II [6] 1-0
ROM D1
22:00
[15] * FC Viitorul Constanta 0 - 0 Gaz Metan Medias [16] 0-0 1/4 Thua 1/2 kèo
NGA PR
22:00
[5] Enyimba International 1 - 0 Kaduna United FC [10] 0-0
NGA PR
22:00
[18] Nasarawa United FC 2 - 1 Kwara United [4] 2-0
NGA PR
22:00
[16] Heartland FC 1 - 0 Dolphins FC [8] 0-0
NGA PR
22:00
[7] Enugu Rangers International 1 - 0 Gombe United [6] 0-0
NGA PR
22:00
[12] Sharks FC 1 - 0 Lobi Stars [15] 0-0
NGA PR
22:00
[17] Shooting Stars SC 2 - 0 Bayelsa United [3] 2-0
NGA PR
22:00
[11] Sunshine Stars FC 2 - 1 Kano Pillars [2] 2-0
NGA PR
22:00
[14] Bukola Babes(ABS) 1 - 2 Wikki Tourist [20] 0-1
NGA PR
22:00
[19] Akwa United 1 - 1 El Kanemi Warriors [9] 1-1
NGA PR
22:00
[13] Nembe City FC 1 - 0 Warri Wolves FC [1] 1-0
NOR D2-C
22:00
[11] Fana 4 - 1 Vindbjart * [2] 1-1 3/4 Thua kèo
POR D1
22:00
  * Gil Vicente 2 - 0 Academica Coimbra 1-0 1/2 Thắng kèo
POR D1
22:00
Belenenses 0 - 3 Rio Ave * 0-1 1/4 Thắng kèo
POR D2
22:00
SC Covilha 1 - 2 Moreirense * 0-1 1/4 Thắng kèo
INT CF
22:00
* Anorthosis Famagusta FC 1 - 2 AEL Limassol 0-1 1/2 Thua kèo
INT CF
22:00
Kallithea 0 - 1 Aharnaikos 0-0
INT CF
22:00
Anagennisi Giannitson 1 - 1 Ethnikos Gazorou 0-0
INT CF
22:00
Rigas Fereos 1 - 3 AEK Athens 0-1
SWE D2NS
22:00
[12] Skiljebo SK 1 - 3 Huddinge IF [2] 0-2
SWE D2SG
22:00
[11] BW 90 IF 7 - 0 GIF Nike [7] 2-0
SWE D2
22:00
[3] * Falkenbergs FF 4 - 0 IFK Varnamo [14] 2-0 1 1/2 Thắng kèo
SWE D1N
22:00
[9] Vasteras SK FK 0 - 2 AFC United * [10] 0-1 1/4 Thắng kèo
SWE D1N
22:00
[7]   Vasalunds IF 2 - 3 Dalkurd FF * [3] 1-2 1/4 Thắng kèo
SWE D1N
22:00
[2] * Nykopings BIS 0 - 0 Selanger FK [14] 0-0 1 1/2 Thua kèo
SWE D1N
22:00
[1] * IK Sirius FK 3 - 1 Bk Forward [5] 2-0 1 1/4 Thắng kèo
SWE D1N
22:00
[11] * IK Frej 2 - 1 Eskilstuna City FK [12] 2-0 1 Hòa
SWE D1S
22:00
[6] FC Trollhattan 0 - 1 Trelleborgs FF * [4] 0-1 0 Thắng kèo
SVK D3-W
22:00
SKF Sered 5 - 1 FC Horses Surovce   2-0
ITA PRO LC
22:00
Cosenza Calcio 1914 0 - 2 Ischia Isolaverde 0-0
ITA PRO LC
22:00
Melfi 3 - 1 ASD Martina Franca   2-1
ITA PRO LC
22:00
  Bassano 4 - 1 USD Virtus Verona 3-1
ITA PRO LC
22:00
Bellaria Igea Marina 1 - 6 Delta Porto Tolle 1-1
ITA PRO LC
22:00
A.S.D. Bra 1 - 1 Alessandria   0-1
ENG PR
22:00
* Chelsea FC 2 - 0 Hull City 2-0 1 1/2 Thắng kèo
BLR D1
22:15
[5] * FC Torpedo Zhodino 1 - 1 Neman Grodno [7] 1-0 1/4 Thua 1/2 kèo
ITA PRO LC
22:15
Pavia 0 - 1 Castiglione 0-0
AUS D3W
22:30
[6] SC Schwaz 1 - 1 TSV Neumarkt [4] 1-0
BLR D1
22:30
[3] (T) * Dinamo Minsk 2 - 0 FC Belshina Babruisk   [6] 0-0 3/4 Thắng kèo
POL Cup
22:30
  Ursus Warszawa 0 - 1 Widzew lodz 0-1
GER D1
22:30
* Borussia Dortmund 2 - 1 Eintr. Braunschweig 0-0 2 1/4 Thua kèo
CAF CL
22:30
[B1] Sewe Sport 0 - 1 Esperance Sportive de Tunis [B2] 0-0
FIN D1
22:30
[5] * Mypa 1 - 1 Inter Turku [11] 1-1 1/2 Thua kèo
FIN D1
22:30
[2] * HJK Helsinki 4 - 2 Honka [1] 1-0 1/2 Thắng kèo
FIN D1
22:30
[7] * TPS Turku 2 - 1 VPS Vaasa [3] 1-0 1/2 Thắng kèo
FIN D2
22:30
[5]   * AC Oulu 0 - 1 KooTeePee [4] 0-0 0 Thua kèo
FIN D3N
22:30
[8] KPV 5 - 1 PK-37 [6] 4-1
FIN D3N
22:30
[2] FC YPA 0 - 1 PS Kemi [1] 0-0
FIN D3N
22:30
[7] FC Kerho 07 2 - 1 Ops Juniorit(ORPa) [9] 0-1
FIN D3E
22:30
[2] MP Mikkeli 4 - 1 Sudet [10] 1-1
FIN D3S
22:30
[4] BK-46 Karis Karjaa 1 - 1 KaPa Helsinki [8] 0-1
FIN D3W
22:30
[3] TPV Tampere 0 - 0 Hameenlinna [6] 0-0
FIN D3W
22:30
[5] Narpes Kraft 0 - 0 P-Iirot [2] 0-0
FIN D3W
22:30
[9] Harma 0 - 4 FC Jazz [1] 0-2
MKD D1
22:30
* FK Makedonija 0 - 1 FK Gorno Lisice 0-1 1/4 Thua kèo
MKD D1
22:30
  FK Napredok 0 - 2 Bregalnica Stip 0-0
MKD D1
22:30
  FK Shkendija 79 0 - 0 Metalurg Skopje   0-0
MKD D1
22:30
  Pelister Bitola 0 - 0 Horizont Turnovo   0-0
MKD D1
22:30
FK Rinija Gostivar 2 - 0 Rabotnicki Skopje 1-0
NOR D2-A
22:30
[4] SK Traeff 2 - 1 Ostsiden IL [9] 0-1
INT CF
22:30
Aiginiakos FC 2 - 0 ASK Olympiakos Volou 1-0
SWE D1
22:30
[6] Kalmar FF 1 - 4 Malmo FF * [2] 0-1 1/2 Thắng kèo
SER D2
22:30
FK Sindelic Nis 4 - 0 FK Dolina Padina 1-0
SLO D2
22:30
NK Smartno 3 - 1 NK Verzej 3-0
SLO D2
22:30
  Ankaran Hrvatini Mas Tech 3 - 3 Tinex Sencur 1-2
ITA PRO LC
22:30
Prato 0 - 0 Poggibonsi   0-0
OMA FC
22:35
[D3] Mjees 0 - 0 Saham [D1] 0-0
OMA FC
22:35
Sur Club 0 - 0 Fnjaa SC 0-0
OMA FC
22:35
[D4] Sohar Club 0 - 0 AL-Nahda [D2] 0-0
OMA FC
22:35
[C3] Al-Msnaa 0 - 2 Al-Suwaiq Club [C1] 0-1
OMA FC
22:35
Al Ittehad Salalah 0 - 1 Dhofar 0-0
AUS D3W
22:59
[13] SV Wals-Grunau 0 - 1 SV Seekirchen [7] 0-1
BUL D1
22:59
[13] Chernomorets Burgas 0 - 2 Botev Plovdiv *  [4] 0-2 1/2 Thắng kèo
BEL D1
22:59
[11] Red Star Waasland-Beveren 0 - 3 Anderlecht * [7] 0-0 1 Thắng kèo
ICE D2
22:59
[7] Sindri 0 - 0 HK Kopavog [3] 0-0
ICE WPR
22:59
[2] * Nữ Valur 0 - 0 Nữ Thor KA Akureyri [6] 0-0 1 Thua kèo
GOTC
22:59
(T) * Saudi Arabia(U23) 2 - 0 Oman(U23)   0-0 0 Thắng kèo
MOL D1
22:59
[3] Zimbru Chisinau 0 - 0 FC Milsami   [5] 0-0
MOL D1
22:59
[4] FC Tiraspol 5 - 0 FC Speranta Crihana Veche [10] 3-0
NOR D1
22:59
[13] * Tromso IL 1 - 2 Aalesund FK   [3] 0-2 1/4 Thua kèo
NOR D1
22:59
[16] * Honefoss 0 - 1 Sandnes Ulf [12] 0-0 1/4 Thua kèo
NOR D1
22:59
[15] * Sarpsborg 08 FF 0 - 1 Sogndal [10] 0-1 1/2 Thua kèo
NOR AL
22:59
[4] * Bryne 4 - 2 Kristiansund BK [3] 2-1 1/4 Thắng kèo
NOR AL
22:59
[8] * IL Hodd 2 - 0 Sandefjord [7] 1-0 1/4 Thắng kèo
NOR AL
22:59
[14] * Vard Haugesund 2 - 3 Strommen [13] 2-1 1/4 Thua kèo
NOR AL
22:59
[15] Follo 0 - 1 Bodo Glimt * [1] 0-0 1 1/4 Thua 1/2 kèo
NOR AL
22:59
[16] Elverum 5 - 1 Ullensaker/Kisa IL * [12] 4-1 1/2 Thua kèo
NOR AL
22:59
[10] * Mjondalen 0 - 0 Ranheim IL [5] 0-0 1/2 Thua kèo
NOR D2-B
22:59
[3] Lyn Oslo FC 1 - 1 Raufoss [2] 0-1
POR D2
22:59
* Feirense 1 - 1 Portimonense 0-1 0 Hòa
POR D2
22:59
* UD Oliveirense 1 - 1 Aves 0-1 1/4 Thua 1/2 kèo
INT CF
22:59
AEK Larnaca 3 - 2 Ermis Aradippou 3-0
SWE D2
22:59
[2] * GIF Sundsvall 4 - 2 Varbergs BoIS FC [10] 1-2 1 1/2 Thắng kèo
SWE D2
22:59
[11] * Landskrona BoIS 4 - 0 Ostersunds FK   [12] 1-0 1/4 Thắng kèo
SWE D2
22:59
[7] * Assyriska FF Sodertalje 1 - 0 Ljungskile SK [9] 1-0 1/4 Thắng kèo
SUI Cup
22:59
Ascona 0 - 0 Locarno 0-0
90 phút[0-0],120 phút[1-2]
UKR D1
22:59
[2] * FC Shakhtar Donetsk 2 - 0 Metalurh Zaporizhzhya [10] 1-0 2 1/4 Thua 1/2 kèo
ITA PRO LC
22:59
* Catanzaro 2 - 1 Vigor Lamezia   1-1 3/4 Thắng 1/2 kèo
ITA PRO LC
22:59
Tuttocuoio 0 - 2 Carrarese 0-1
CHI D2
22:59
(T) CSyD Barnechea 2 - 0 Lota Schwager 0-0
RUS D1
23:15
[11] * Krasnodar FK 1 - 1 Dinamo Moscow [6] 1-0 0 Hòa
GRE D1
23:15
* OFI Crete 0 - 0 Panionios   0-0 1/2 Thua kèo
GRE D1
23:15
* Apollon Smirnis 2 - 1 FC Aris Thessaloniki 1-0 1/4 Thắng kèo
GRE D1
23:15
* PAE Levadiakos 2 - 2 Panthrakikos   0-0 1/2 Thua kèo
GRE D1
23:15
* Asteras Tripolis 3 - 3 Pas Giannina 2-2 3/4 Thua kèo
EST D2B
23:30
[9] Flora Tallinn III 0 - 2 Nomme JK Kalju II [5] 0-0
POL Cup
23:30
* Arka Gdynia 1 - 1 Ruch Chorzow 0-1 0 Hòa
90 phút[1-1],120 phút[3-2]
ECU D1
23:30
* CD El Nacional 1 - 1 Liga de Loja   1-0 1/2 Thua kèo
COL D2
23:30
Universitario de Popayan 1 - 1 Real Santander 1-0
MAL D1
23:30
  Valletta FC 2 - 1 Mosta FC 1-0
MAL D1
23:30
Naxxar Lions 1 - 1 Floriana F.C. 0-0
UKR D1
23:30
[7] * Dynamo Kyiv 2 - 0 SC Tavriya [16] 0-0 2 1/4 Thua 1/2 kèo
HUN D1
23:30
[3] * Fehervar Videoton 4 - 1 Paksi SE   [4] 2-0 1 1/2 Thắng kèo
ITA Cup
23:30
* Inter Milan 4 - 0 Cittadella   2-0 1 3/4 Thắng kèo
POR D1
23:45
Maritimo 2 - 1 SL Benfica * 1-0 1 1/4 Thua kèo
SWE WD1
23:45
[3] Nữ Kopparbergs/Goeteborg 0 - 5 Nữ Malmo * [2] 0-4 1/2 Thắng kèo
Ngày19 tháng 08 năm 2013 (Thứ hai)